Wat houd ik hier toch van! Ovengebakken aubergine, zó subliem op smaak. Krachtig. En als tegenhanger een zoetige couscous. De pistachenoten maken het gerecht af, je kunt absoluut niet zonder. Dit is een heerlijk bijgerecht bij een gebakken kipfilet bijvoorbeeld, maar ook heel lekker als vegetarisch hoofdgerecht.
- voor 2 personen (hoofdgerecht) of 4 personen (bijgerecht)
- ongeveer 45 min bereidingstijd
- lactosevrij
Ingredienten
- 2 aubergines
- 3 el sojasaus
- 1/2 rode peper, fijngehakt
- 1 el honing
- 2 el olijfolie
- 1 teen knoflook, geperst
- 150 gr couscous
- 200 ml groentebouillon (let op lactose)
- 1 biologische sinaasappel, geperst
- 175 gr kikkererwten, uitgelekt
- peper en zout naar smaak
- 3 takjes peterselie, de blaadjes fijngehakt
- 1 takje munt, de blaadjes fijngehakt
- 2 el pijnboompitten, geroosterd
- 50 gr gezouten pistachenoten, gepeld en grof gehakt
Bereiding
Verwarm de oven voor op 200 graden. Snijdt de aubergines overlangs doormidden, maak een ruitvorm in het vlees maar snijd niet door de schil.
Meng de sojasaus met de olijfolie, rode peper, honing en geperste knoflookteen. Smeer de aubergines in met deze marinade. Schuif de aubergines voor 25 minuten in de oven.
Ga ondertussen verder met de couscous. Doe de couscous in een ruime schaal en overgiet met de warme bouillon. Laat even staan zodat de couscous kan garen. Roer dan het sinaasappelsap, de pijnboompitten, de peterselie en de kikkererwten erdoor.
Haal de aubergines uit de oven en leg op de borden. Schep de couscous voorzichtig op de aubergine. Garneer met gehakte pistachenoten en munt.